e-mail: pvajgely@gmail.com, rolandkarai@gmail.com

Hírek
Hírek : Fontos győzelem nagy veszteségek árán - Ifi beszámoló

Fontos győzelem nagy veszteségek árán - Ifi beszámoló

MTibi  2013.08.26. 16:41

Ificsapatunk mondhatni történelmi győzelmet aratott, hisz Megye I-es szereplésünk óta még nem nyertek  az egyik nagy rivális OMTK ULE U-19-es csapata ellen.

ORBÁN NORBERT

Nagyon sok érdeklődő látogatott ki erre mérkőzésre is, bár ez nem meglepő, mivel derbiről lévén szó.

A mérkőzés első 10 percében uraltuk a játékot, kapusunknak egy-két alkalommal volt dolga. Mezőnyben felül kerekedtünk rajtuk, ám igazán nagy helyzetet nem tudtunk kialakítani. A 12. percben azonban megtört a jég! Búzás húzta meg a jobb oldalt, majd laposan visszapasszolt Godár Tibornak a 16-ra, aki a bal felső ficakba lőtte a labdát 0-1! Igazán szép akció volt, gyönyörű góllal a végén.

6 perccel az első gól után jött a következő, immáron Váczi volt eredményes szabadrúgásból. A sorfal mellett eltekerte a jobb alsó sarokba, a kapus nem érte el, erős és pontos lövés volt 0-2! Ez is nagyon szép gól volt.

Ekkor azonban kicsit leengedtünk, szinte már elkönyveltük a győzelmet, a hazaiak egyre jobban kibontakoztak és több támadást tudtak végig vinni és ennek meg is lett az eredménye. A 23. percben Sajti lövése után Horváthnak kellett védenie, aki a felsőlécre tolta a labdát de a kipattanó labdára nem tudtak védőink reagálni és Gáspár az üres kapuba fejelte azt 1-2!
A szépítő gól után újabb "csapás" érte minket, Máriás küzdve a labdárért, az egyenletlen talajon rosszul lépett és ezt a bokája bánta, nem bírta tovább folytatni, kórházba szállították, ahol zúzódást állapítottak meg. Jobbulást kívánunk neki!
A játék egyre jobban kiegyenlítődött, Horváth több védést is bemutatott és a frissen, Máriás helyére beállt Hegedűsnek is volt egy hatalmas lehetősége, de kimaradt és ez megbosszulta magát. Már-már az öltözőben voltak a csapatok, amikor a 45. percben egy ívelt labdát Horváth, az ellenfél Dudás fejére öklözött és a labda a hazaiak szerencséjére egyenest a kapuban landolt, így 2-2-vel fordultunk a második játékrészre.

A szünetben Godár Tibor edző feltüzelte játékosait és jól folytattuk a mérkőzést, az 50. perben Váczit indították, majd a 16-oson belül egyértelműen szabálytalokodtak ellene, a játékvezető büntetőt ítélt, de sárgát nem adott érte, ami hiba volt, ez a későbbiekben derült ki. A sértett érvényesítette a 11-es, így újra mi vezettünk 2-3!

Sajnos még egy sérülés ért minket, Váczi ellen a büntető előtt szabálytalankodó játékos, aki akkor sárgát nem kapott, ismét szabálytalankodott, játékosunk ellen. Nagyon durva belépő volt és combsérülést okozott ezzel Váczinak. Ekkor kapta meg a hazai játékos első sárgáját, holott már ekkor a kiállítás következett volna vagy lehet nem is lép be olyan durván, tudván, hogy már van egy sárgalapos figyelmeztetése és ha nem akarja, hogy kiállítsák próbál vigyázni. De nem ez történt, azonban nem sokkal utána ismét szabálytalankodott és a játékveztő kiállította. Váczi pedig bicegve is, de visszament a pályára és próbált tovább küzdeni egészen a 71. percig, amikor a fájdalomtól ismét földre kényszerült és nem folytatta tovább a játékot. Neki is jobbulást kívánunk!

A meccs hátra lévő részében kisebb helyzetek voltak mindkét oldalon, de nagyrészt a középpályán zajlott a játék és védelmünk fegyelmezetten játszott. Elmondható ez az egész csapatra és megérdemelt győzelmett arattak.

Fotók: Molnár Zsuzsanna